About Us Zones & Clubs Competitions & Clinics Photo Gallery Coaching & Education Publications & Rules Resources & Forms Shop Club Admin FAQ Magazine Insurance

 


 

PCAV STATE DRESSAGE and SHOWJUMPING 2001

PCAV STATE DRESSAGE & SHOWJUMPING CHAMPIONSHIPS
ELCHO PARK LARA - SUNDAY 11TH FEBRUARY 2001

RESULTS

DRESSAGE GRADE 1 – STAGE 1
1st. 362 Joanna Clarke Central Zone
2nd. 331 Lisa Seamer South Metro Zone
3rd. 317 Fleur Dawkins Barwon Zone
4th. 316 Cassie de Reu Barwon Zone
5th. 315 Nicole Guillot East Gippsland Zone
6th. 314 Lauren Emmett West Gippsland Zone

GRADE 2 – STAGE 2
1st. 863 Wannon Zone Kerrie Johnstone, Megan Hallett, Angela Haworth
2nd. 827 Central Zone Kelly Fitzpatrick, Catherine Neill, Ashlee Smith
3rd. 804 Barwon Zone Simone Pedretti, Nicole Paisley, Georgie Birrell
4th. 794 Northern Zone Sarah Oram, Melanie Krahnert, Jane Pinney
5th. 791 West Gippsland Sarah Hall, Sarah Nankervis, Katie Chisnell
6th. 761 North Eastern Kelly Mort, Bridget Mason, Leia Meltzer

GRADE 3 – STAGE 3
1ST. 556 North Eastern Zone Jackie Hazelwood, Jessie Curtis, Elizabeth Moran
2nd. 538 North Metro Zone Danielle Collier, Leah Simmons, Ashlea Gell
3rd. 533 East Gippsland Georgina Favaloro, Kobie Elise Notting, Merrin Schepers
4th. 522 Barwon Zone Jane Salter, Meagan Bond, Madison Kerney
5th. 517 West Gippsland Alice MacKenzie, Hayley White, Erin
Boucher
6th. 510 South Metro Zone Lea Farrell, Jane Clifford, Emily Keon-Cohen

PCAV STATE DRESSAGE & SHOWJUMPING CHAMPIONSHIPS
ELCHO PARK, LARA. SUNDAY 11TH FEBRUARY 2001-02-14

RESULTS

SHOWJUMPING GRADE PA
1st. 92 Leigh Shera-Jones South Metro Zone
2nd. 83.5 Bianca Craddock Central Zone
3rd. 83 Sarah Cunningham East Gippsland Zone
4th. 81 Andrew Long Barwon Zone
5th. 79.5 Bradley Ledger North Eastern Zone
6th. 78 Catherine Wilson West Gippsland Zone

GRADE PB
1st. 29.5 West Gippsland Alexandra Rooney, Erin Claesson, Natalie Kerpen, Michael Kyle
2nd. 29 North Eastern Kate Ritchens, Carolyn Fletcher, Christine Douglas, Peter Stevens
3rd. 27.5 North Metro Zone Bethea Hill, Sami Wood, Amy Wilson, Charlotte Poole
4th. 20.5 Northern Zone Cassie O’Bryan, Connie McFarlane, Alexis Fehring
5th. 18 Barwon Zone Jaye Cashmore, Lisa Hornby, Jody Clayton, Phillippa Wootten
6th. 14 South Metro Zone Lisa Korler, Rachel Dunkinson, Brooke Schreuder, Heather Wild

GRADE PC
1st. 31.5 Barwon Zone Josh Dawes, Amy Dawes, Carl Angus, Tabitha Whiting
2nd. 30.5 Wannon Zone Christina McVilley, Riannon Garland, Leah Haworth, Hayley Wakeling
3rd. 27.5 North Metro Michael Boucher, Alexandra George, Jodie Van Breugel, Laura McMahon
4th. 25 North Eastern Joanne Stevens, Rebecca Swanton, Paul Hoystead, Michelle Knipping
5th. 21 West Gippsland Rebekah Tyler, Sarah Joyce, Meaghan Timms, Rebecca Farthing
=6th. 17.5 East Gippsland Gemma Sady, Hillary Gooding, Samantha Harrington, Clare Cunningham
=6th. 17.5 Northern Zone Scott Miles, Kristen Petzke, Tanya Greenshields

 

© 2004 Ponyclub Victoria