About Us Zones & Clubs Competitions & Clinics Photo Gallery Coaching & Education Publications & Rules Resources & Forms Shop Club Admin FAQ Magazine Insurance Equestrian Centre MyPonyClub

 


 

1999 Flat Teams and Musical Ride Kay Irving Memorial Games Championships

Flat Teams. Held Saturday, 12th June 1999.

1st Upper Yarra No 2 Team ~ 193 points
Team Members: Kate Arton - Ashleigh Atwell -  Kylie Booker - Alyce Price
2nd Kilmore Team ~ 190 points
Team Members: Tara White -Joanne Palmeteer - Sophie McLean -
Bree Tucker
3rd Albury Team ~ 189 points
Team Members: Sophie Douglas -Sarah Frauenfelder - Tally Fletcher -
Todd Crawshaw
4th Wodonga Team ~ 183 points
Team Members: Sarah Beaumont -Adele Slater -Angela Redman -
Kristy Barwood
5th Upper Beaconsfield Team ~ 182 points
Team Members: Katie Kelly - Elissa Kerpen -Natalie Kerpen -Beccy Woff
6th Barwon Valley Team ~ 179 points
Team Members: Lucy McEachern -Bronwyn Whitten - Emily Partington -
Niki Van Kruisbergen

Musical Ride (teams of four). Held Saturday, 12th June 1999.

1st Albury Team ~ 84 points
Team Members: Sarah Frauenfelder -Tally Fletcher -Todd Crawshaw -Katherine Backhouse
2nd Cannibal Creek Team ~ 81 points
Team Members: Catherine Martindale -Jane Martindale -Jackie Librio -
Tori Rath
3rd Upper Beaconsfield Team ~ 73 points (on a count back)
Team Members: Katie Kelly - Elissa Kerpen - Natalie Kerpen - Beccy Woff
4th Lilydale Team ~ 73 points (on a count back)
Team Members: Katrina Hodgson - Brooke Hodgers -Emily Hodgson -
Emma McGuire
5th Benalla Team ~ 73 points (on a count back)
Team Members: Tessa Archbold - Cassia Montgomery -Nikki Paton -
Alexia Archbold
6th Pakenham Team ~ 72 points
Team Members: Anthony Delaney - Sarah Hall -Amanda McDonald -
Tori Oglesby

Results of Kay Irving Memorial Games Champiosnhips
(teams of six or seven). Held Sunday, 13th June 1999.

1st Yarrambat Team ~ 290 points
Team Members: Katherine Crouch - Stephanie Tieman -Scott Leslie -
Daniel Leslie - Hayley Smith - Melanie Adams - Angela Tieman
2nd Upper Beaconsfield Team ~ 280 points
Team Members: Kristal Wheeler - Danielle Bain -Katie Chisnall -
Adele Kemp -Tracey Timms - Alex Weimann -Katja Weimann
3rd Oaklands Team ~ 250 points
Team Members: Vicki Greenwood - Leah Ciocco - Carly Lamb -
Alisa Vermay - Stacey Kelly - Megan Skinner - Candice Campbell
4th Pakenham Team ~ 240 points
Team Members: Scott Cruise - Ashleigh Flemming -Bridget Fleming -
Jessie Flemming -Keely Fleming - Megan Jamieson -Matthew Watt
5th Macclesfield No 2 Team ~ 220 points
Team Members: Phillip Porter - Corinne Hoddinott - Bradley Porter -
Lauren Over - Brooke Wigmore - Ryan Davis - Eilyse Davis
6th Wodonga Team ~ 220 points
Team Members: Emily Maher - Michelle Knipping - Aaron Nisbitt -
Tremayne Seymour - Lisa Knipping - Lacey Seers

top

Copyright 1998 © Pony Club Association of Victoria Inc

 

© 2004 Ponyclub Victoria